TNPW0603178RBXEA
Mfr.Part #
TNPW0603178RBXEA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
178Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW0603178RBXEA
Vishay / Dale TNPW0603178RBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 178Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C