TNPW0603178RBHTA
Mfr.Part #
TNPW0603178RBHTA
Description
RES 178 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
178Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603178RBHTA
Vishay / Dale TNPW0603178RBHTA
TNPW Series, Thin Film, 178Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C