TNPW0603178KFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603178KFHTA
Description
RES 178K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
178kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603178KFHTA
Vishay / Dale TNPW0603178KFHTA
TNPW Series, Thin Film, 178kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C