TNPW0603178KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603178KBETA
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
178kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Published :
Datasheets
TNPW0603178KBETA
Vishay / Dale TNPW0603178KBETA
TNPW Series, Thin Film, 178kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C