TNPW0603178KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603178KBECN
Description
RES 178K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
178kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603178KBECN
Vishay / Dale TNPW0603178KBECN
TNPW Series, Thin Film, 178kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C