TNPW0603174RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603174RDHEA
Description
RES 174 OHM 0.5% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Resistance :
174Ohms
2
Number of Pins :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603174RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603174RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 174Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C