TNPW0603174KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603174KBHEA
Description
RES 174K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
174kOhms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603174KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603174KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 174kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C