TNPW0603174KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603174KBEEN
Description
RES 174K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
174kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603174KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603174KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 174kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C