TNPW060316R5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060316R5BEEA
Description
RES 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Resistance :
16.5Ohms
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060316R5BEEA
Vishay / Dale TNPW060316R5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C