TNPW060316R2DETA
Mfr.Part #
TNPW060316R2DETA
Description
RES 16.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16.2Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060316R2DETA
Vishay / Dale TNPW060316R2DETA
TNPW Series, Thin Film, 16.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C