TNPW060316R2BETA
Mfr.Part #
TNPW060316R2BETA
Description
RES 16.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
16.2Ohms
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060316R2BETA
Vishay / Dale TNPW060316R2BETA
TNPW Series, Thin Film, 16.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C