TNPW060316K9FEEA
Mfr.Part #
TNPW060316K9FEEA
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
16.9kOhms
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060316K9FEEA
Vishay / Dale TNPW060316K9FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C