TNPW060316K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060316K9BEEA
Description
RES 16.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
16.9kOhms
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060316K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060316K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C