TNPW0603165RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603165RFHEA
Description
RES 165 OHM 1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
165Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603165RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603165RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 165Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C