TNPW0603165KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603165KBETA
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
165kOhms
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW0603165KBETA
Vishay / Dale TNPW0603165KBETA
TNPW Series, Thin Film, 165kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C