TNPW0603165KBEEC
Mfr.Part #
TNPW0603165KBEEC
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
165kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW0603165KBEEC
Vishay / Dale TNPW0603165KBEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 165kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C