TNPW060315R0BHEA
Mfr.Part #
TNPW060315R0BHEA
Description
RES 15 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
15Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060315R0BHEA
Vishay / Dale TNPW060315R0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C