TNPW060315K8BYEA
Mfr.Part #
TNPW060315K8BYEA
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
15.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060315K8BYEA
Vishay / Dale TNPW060315K8BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C