TNPW060315K8BHTA
Mfr.Part #
TNPW060315K8BHTA
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
15.8kOhms
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060315K8BHTA
Vishay / Dale TNPW060315K8BHTA
TNPW Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C