TNPW060315K4BYEA
Mfr.Part #
TNPW060315K4BYEA
Description
RES 15.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
15.4kOhms
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060315K4BYEA
Vishay / Dale TNPW060315K4BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C