TNPW060315K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060315K4BETA
Description
RES 15.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
838.2μm
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
15.4kOhms
Datasheets
TNPW060315K4BETA
Vishay / Dale TNPW060315K4BETA
TNPW Series, Thin Film, 15.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C