TNPW060315K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060315K2BEEN
Description
RES 15.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
15.2kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060315K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060315K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 15.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C