TNPW060315K0BYEA
Mfr.Part #
TNPW060315K0BYEA
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
850μm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
15kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060315K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060315K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C