TNPW060315K0BHEA
Mfr.Part #
TNPW060315K0BHEA
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
15kOhms
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060315K0BHEA
Vishay / Dale TNPW060315K0BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C