TNPW0603154RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603154RFHEA
Description
RES 154 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
154Ohms
Power Rating :
100mW
Published :
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Depth :
850μm
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0603154RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603154RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 154Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C