TNPW0603154RDETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603154RDETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 154 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
154Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
TNPW0603154RDETA
Vishay / Dale TNPW0603154RDETA
TNPW Series, Thin Film, 154Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C