TNPW0603154KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603154KBETA
Description
RES 154K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
154kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603154KBETA
Vishay / Dale TNPW0603154KBETA
TNPW Series, Thin Film, 154kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C