TNPW0603150RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603150RFHEA
Description
RES 150 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Resistance :
150Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Length :
1.6mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0603150RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603150RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 150Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C