TNPW0603150KDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603150KDHEA
Description
RES 150K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
150kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW0603150KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603150KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 150kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C