TNPW0603150KBXEA
Mfr.Part #
TNPW0603150KBXEA
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
150kOhms
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603150KBXEA
Vishay / Dale TNPW0603150KBXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 150kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C