TNPW0603150KBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603150KBHEA
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
150kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603150KBHEA
Vishay / Dale TNPW0603150KBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 150kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C