TNPW0603150KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603150KBECN
Description
RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
150kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603150KBECN
Vishay / Dale TNPW0603150KBECN
TNPW Series, Thin Film, 150kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C