TNPW060314R7BEEN
Mfr.Part #
TNPW060314R7BEEN
Description
RES 14.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thin Film
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
14.7Ohms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060314R7BEEN
Vishay / Dale TNPW060314R7BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 14.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C