TNPW060314R0BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060314R0BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height :
558.8μm
Series :
TNPW
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
14Ohms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060314R0BETA
Vishay / Dale TNPW060314R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 14Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C