TNPW060314K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060314K9BEEN
Description
RES 14.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
14.9kOhms
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060314K9BEEN
Vishay / Dale TNPW060314K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 14.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C