TNPW0603127KDEEC
Mfr.Part #
TNPW0603127KDEEC
Description
RES 127K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
127kOhms
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603127KDEEC
Vishay / Dale TNPW0603127KDEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 127kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C