TNPW0603124RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603124RBETA
Description
RES 124 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Width :
838.2μm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
124Ohms
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW0603124RBETA
Vishay / Dale TNPW0603124RBETA
TNPW Series, Thin Film, 124Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C