TNPW0603124KBECN
Mfr.Part #
TNPW0603124KBECN
Description
RES 124K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Resistance :
124kOhms
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603124KBECN
Vishay / Dale TNPW0603124KBECN
TNPW Series, Thin Film, 124kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C