TNPW0603121RFETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603121RFETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 121 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
121Ohms
Datasheets
TNPW0603121RFETA
Vishay / Dale TNPW0603121RFETA
TNPW Series, Thin Film, 121Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C