TNPW0603121RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603121RBYEA
Description
RES 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
121Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603121RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603121RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 121Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C