TNPW0603121RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603121RBECN
Description
RES 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
121Ohms
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603121RBECN
Vishay / Dale TNPW0603121RBECN
TNPW Series, Thin Film, 121Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C