TNPW0603121KFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603121KFHEA
Description
RES 121K OHM 1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
121kOhms
Published :
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Datasheets
TNPW0603121KFHEA
Vishay / Dale TNPW0603121KFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 121kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C