TNPW0603121KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603121KFEEA
Description
RES 121K OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
121kOhm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V