TNPW0603121KDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603121KDHEA
Description
RES 121K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
121kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW0603121KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603121KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 121kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C