TNPW0603121KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603121KDETA
Description
RES 121K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
121kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW0603121KDETA
Vishay / Dale TNPW0603121KDETA
TNPW Series, Thin Film, 121kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C