TNPW0603121KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603121KBEEA
Description
RES 121K OHM 0.1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
121kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
75V
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Working Voltage :
75V
Datasheets
TNPW0603121KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603121KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 121kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C