TNPW0603120RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603120RFHTA
Description
RES 120 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
120Ohms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603120RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603120RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 120Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C