TNPW0603120KFETA
Mfr.Part #
TNPW0603120KFETA
Description
RES 120K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Resistance :
120kOhms
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603120KFETA
Vishay / Dale TNPW0603120KFETA
TNPW Series, Thin Film, 120kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C