TNPW0603120KDHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603120KDHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 120K OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Resistance :
120kOhms
Feature :
Military
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603120KDHTA
Vishay / Dale TNPW0603120KDHTA
TNPW Series, Thin Film, 120kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C