TNPW0603120KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603120KBETA
Description
RES 120K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
558.8μm
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
120kOhms
Width :
800μm
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Tape and Reel (TR)
Published :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603120KBETA
Vishay / Dale TNPW0603120KBETA
TNPW Series, Thin Film, 120kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C